Повідомлення
  • Укр
  • Рус
Додати оголошення
  1. Головна
  2. Хобі, відпочинок і спорт
  3. Книги / журнали
  4. Книги / журнали - Дніпропетровська область
  5. Книги / журнали - Дніпро
  6. Книги / журнали - Чечелівський
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА
РекламуватиПідняти
  • Приватна особа

  • Стан: Вживане

  • OLX Доставка

Опис

МАТЕРІАЛИ X КОНҐРЕСУ УККА, який відбувся 24-25-26 жовтня1969 р. у м. Ню-Йорк.

Видання в ідеальному стані.
Пересилання за передоплатою. Олх-доставки немає.

УКРАЇНСЬКИЙ КОНҐРЕСОВИЙ КОМІТЕТ АМЕРИКИ (УККА) – безпартійна неприбуткова організація, яка репрезентує українську громаду Сполучених Штатів Америки, є членом Світового конґресу українців.
Заснована на І-му Конґресі Американських Українців у Вашингтоні 24 травня 1940 р. за участі понад 800 делеґатів від 188 місцевостей.

Конґреси УККА:
I – 24 травня 1940р Вашінгтон
II – 22-23 січня 1944р Філядельвія
III – 31 травня-1 червня 1946р Вашінгтон
IV – 5-6 листопада 1949р Вашінгтон
V– 4-5-6 липня 1952р Ню-Йорк
VI – 28-29-30 травня 1955р Ню-Йорк
VII – 21-22-23 лютого 1959р. Вашінгтон
VIII – 12-13-14 жовтня 1962р. Ню-Йорк
IX –7-8-9 жовтня 1966р. Ню-Йорк
X – 24-25-26 жовтня 1969р Ню-Йорк

УККА заснований на ширшій основі, ніж його попередник – Об'єднання Українських Організацій Америки (1922–1940), ослаблене за останні роки існування внутрішніми непорозуміннями.
УККА створений за ініціативою братсько-забезпеченевих союзів: Український Народний Союз, Український Робітничий Союз, Союз Українців Католиків «Провидіння» і Українська Народна Поміч. Крім них, до УККА належать крайові об'єднання чи централі суспільно-політичних, професійних, господарчих, жіночих, молодечих, ветеранських, наукових, культурних, церковних і місцевих організацій. Так само діють місцеві відділення УККА.
Керівними органами УККА є: конґреси українців Америки, що відбуваються що 4 роки (до 1980 – 13), президія й екзекутива (разом близько 30 членів), крайова рада, контрольна комісія і громадський суд.
Крайова рада складається з представників крайових центральних організацій.
УККА очолюють обрані конґресом президенти.
Поточну працю УККА виконує бюро:
•директори
•комісії, видавництво, редакції та окремі установи
Фінансову базу УККА складають членські внески організацій та вплати окремих громадян в Український Народний Фонд. Річні збірки у 1950–1980 рр. становили пересічно 150 000 дол.

Діяльність УККА спрямована на захист права українського народу на самостійне життя, на захист релігійної свободи, культури й інших форм національного вияву не лише в Україні, але й українських меншин поза нею; зокрема, провадилися акції у справі політв'язнів в Україні й захисту людських прав та різні заходи за визнання і належне місце української етнічної групи у США. Головною акцією УККА були, серед інших, заходи проти репатріації українських переміщених осіб та переселення їх до Америки. З цією метою УККА сприяв створенню Злученого Українського Американського Допомогового Комітету, клопотався за надання права азилю воякам УПА й Дивізії «Галичина», домагався встановлення урядом дипломатичних зв'язків між США й Києвом, виступав проти політики «непередрішення» Американського Комітету визволення народів Росії, за проголошення урядом США Тижня поневолених націй (пізніше УККА ініціював щорічні відзначення цього Тижня у липні), на захист новітніх дисидентів та правозахисників в Україні, підтримував зв'язки й інформував державні органи у Вашингтоні та міжнародні організації, зокрема ООН.
Досягненнями УККА було спорудження та відкриття у Вашингтоні 1964 р пам'ятника Т. Шевченкові, відзначення 100-ліття української еміграції у США (1976–1977), щорічні відзначення Дня української державности в Конгресі США, в конгресах штатів та у деяких міських урядах.
УККА ініціював Пан-Американську Українську Конференцію, а згодом взяв активну участь в організації Світового Конґресу Вільних Українців (УККА був господарем 1-го і 3-го конґресів).
УККА намагався співпрацювати з різними українськими політичними центрами (до 1980 р.), але з уваги на політичну поляризацію української еміграції зайняв нейтральну позицію, а тіснішу співпрацю встановив з українськими Церквами та релігійними об'єднаннями.

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ (СКУ) – неприбуткова організація, позапартійне об'єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями в діаспорі. СКУ об'єднує 20 млн українців у 33 країнах світу. Була заснована у 1967 в Нью-Йорку.
Членами СКУ є крайові громадські надбудови, що представляють інтереси понад 20 мільйонів українців у діаспорі. Серед членів СКУ – УККА (США), КУК (Канада), Координаційний Осередок Українських громадських центральних установ (Європа), Союз Українських Організацій в Австралії, Українська центральна репрезентація Аргентини, Координаційний комітет українських організацій Бразилії та багато інших – всього понад 150 організацій із 33 країн. СКУ підтримує зв'язки з українцями ще 14 країн. У праці СКУ і його Раді Директорів беруть активну участь представники українських церков, світової спілки жінок –СФУЖО, молодіжної світової спілки – СКУМО (в минулому також ЦЕСУС).
Метою об'єднання є допомога українському народові у його змаганнях за волю і державну незалежність та координація діяльності своїх членів.
У 2003 СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об'єднаних Націй.
Керівним органом є конгрес, який скликається через п'ять років, а між конгресами – секретаріат, очолюваний президією.
Раніше видавався друкований орган – «Вісник Світового Конґресу Вільних Українців». З 2003 щоквартально виходить «Бюлетень СКУ».
У 2017 на державному рівні в Україні відзначався ювілей – 50 років з часу заснування Світового Конгресу Українців (1967). У Києві відбувся Урочистий захід

Основні цілі і завдання СКУ:
1.Представляти інтереси українців у діаспорі
2.Координувати міжнародний зв'язок своїх складових організацій, які підтримують і розвивають українську національну ідентичність, дух, мову, культуру та надбання українців у всьому світі
3.Сприяти розвитку громадянського суспільства українців у країнах їх проживання і в той же час зміцненню позитивного ставлення до українців і Української держави
4.Захищати права українців незалежно від місця їхнього проживання згідно із Загальною декларацією прав людини.

СКУ приділяв особливу увагу питанням охорони і захисту людських і національних прав українців; міжнародному визнанню Голодомору 1932-33 рр як акту геноциду (що на сьогодні офіційно зробили 16 країн); демократизації України та її інтеграції до Європейського Союзу; зміцненню України як держави і непорушності її кордонів; спостереженню за виборами, у т.ч. й Міжнародна місія СКУ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні 2012р. (найбільша в своєму роді не фінансована урядом місія); соціальні та економічні питання, що стосуються економічної міграції з України; сприяння розвитку української мови в Україні та в діаспорі; повернення українській громаді Польщі Народного дому в Перемишлі, який було конфісковано під час акції «Вісла», а також глобальна проблема людської торгівлі.
Від здобуття Україною незалежності в 1991 СКУ докладає зусиль до того, щоб вона стала справжнім світовим епіцентром українізації, що є в інтересах як тих українців, які проживають в Україні, так і тих, які мешкають за кордоном.

ЧЛЕНИ СКУ
•Українські Крайові Центральні Репрезентації:
–Канада, Конґрес українців Канади
–США, Український конґресовий комітет Америки
–США, Українсько-Американська Координаційна Рада
–Австралія, Союз Українських Організацій в Австралії
Аргентина, Українська центральна репрезентація в Аргентинській республіці
–Бельгія, Головна Рада українських громадських організацій Бельгії і Український Допомоговий Комітет у Бельгії
–Бразилія, Українсько-Бразильська Центральна Репрезентація
–Велика Британія, Союз українців у Великій Британії
–Вірменія, Федерація Українців Вірменії «Україна»
–Естонія, Конґрес українців Естонії
–Греція, Товариство Української Діаспори в Греції «Українсько-грецька думка»
–Грузія, Координаційна Рада Українців Грузії
–Казахстан, Асоціація «Українці Казахстану»
–Латвія, Українське культурно-просвітнє товариство «Дніпро»
–Литва, Громада українців Литви
–Німеччина, Об'єднання Українських Організацій у Німеччині
–Польща, Об'єднання українців у Польщі
–Португалія, Спілка Українців у Португалії
–Придністров'я, Спілка Українців Придністров'я (Молдова)
–Росія, Об'єднання українців Росії
–Румунія, Союз українців Румунії
–Словаччина, Союз русинів-українців Словаччини
–Угорщина, Товариство Української Культури в Угорщині
–Узбекистан, Український Культурний Центр «Батьківщина»
–Франція, Репрезентативний комітет української громади Франції
–Хорватія, Союз русинів і українців Хорватії
–Чехія, Українська ініціатива в Чеській Республіці
•Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій (СКУМО)
•Європейський Конгрес Українців (ЄКУ)
•Світові Надбудови Українських Крайових Організацій
•Українські Крайові Організації.
•Українська Католицька Церква, Українська Православна Церква та Українські Протестантські віроісповідні Церкви. Українські Церкви у своїх внутрішніх церковних справах є самостійні й незалежні від будь-яких дій і рішень СКУ.

Структура Світового Конґресу Українців:
•Конґрес
•Рада Директорів
•Екзекутива
•Екзекутивний Комітет
•Контрольна Комісія.
ID: 818280967

Зв’язатися з продавцем

Элина

на OLX з жовтень 2021

Онлайн в 07:11

Опубліковано 16 травня 2024 р.

X КОНҐРЕС УККА. 1969 р. м. Ню-Йорк. Десятий Конґрес українців у ЗСА

120 грн.

Користувач

Місцезнаходження

Безкоштовний застосунок на твій телефон